site.btaПовече от 600 души участваха в 61-ото издание на обиколката на Радио Варна, която се превежда традиционно на Националния празник

Снимка: Красимир Кръстев, БТА

Повече от 600 души участваха в 61-ото издание на щафетната обиколка на Радио Варна, която по традиция се провежда на Националния празник – 3 март, съобщиха за БТА от медията. Най-много участници, както и през миналата година, имаше в лекоатлетическото щафетно бягате – повече от 350.

Миналата година в рамките на 60-та юбилейна обиколка за първи път беше включена надпревара по спортно катерене, а от няколко години в проявата са включени и плуването и колоездене, които са били включени в началото на състезанието.

Учениците от Първа езикова гимназия спечелиха бягането при момичетата във възрастова група 5-8 клас, а при момчетата - представителите на Математическата гимназия „Д-р Петър Берон“. В по-горната възрастова група - 9-10 клас триумфираха отборите на Първа езикова гимназия. При участниците в групата 11-12 клас шампиони станаха Математическа гимназия при момчетата, а при девойките Четвърта езикова гимназия.

При студентите първото място бе за отборите на Техническия университет във Варна, в надпреварата при работническите колективи - отбор „Шишарките“ при мъжете, и „Мандра“ при жените. Сред военнослужещите купата спечелиха представителите на поделение 38 920.

Най-възрастният участник бе родената през 1947 година Виолета Ганчева.

В надпреварата по плуване участваха повече от 70 състезатели, като в тази дисциплина класиране няма, но всички участници получиха медали и грамоти.

В колоездачната щафетна обиколка победителите получиха специални екипи за лидери в своите възрастови групи.