site.btaПред погледа на Александър Везенков Балкан триумфира на държавното първенство по баскетбол за юноши до 19 години

снимка: Българска федерация по баскетбол

Пред погледа на двукратния Спортист номер 1 на България и баскетболист на Сакраменто Кингс Александър Везенков отборът на Балкан (Ботевград) отново спечели титлата в държавното първенство по баскетбол за юноши до 19 години. Балкан надви ЦСКА във финала със 77:65 пред пълните трибуни на столичната зала „Триадица“.

Състезателите на старши треньора Мирослав Ралчев ликуваха за втора поредна година със златен дубъл, след като преди седмица на свой терен защитиха трофея си в турнира за Купата на Българската федерация по баскетбол.

Най-резултатен за победителите от Балкан бе Александър Гавалюгов с 27 точки, а с 16 точки завърши Стефан Михайлов. За „червените“ Иван Димитров реализира 22 точки, а 13 добави Георги Цеков.

На третото място в първенството завърши отборът на Академик Бултекс 99, който победи Шумен с 80:64. Ради Глухчев отбеляза 19 точки за успеха, докато Максим Бочев записа 15 и 13 борби. За Шумен Станислав Бънков вкара 23 точки.

Най-полезен играч на турнира стана Александър Гавалюгов, а неговият съотборник в Балкан Михаил Калинов взе приза за най-много асистенции. Наградата за най-много отнети топки отиде при Иван Димитров от ЦСКА. Водещ реализатор бе Иван Живков от Дунав Русе 2016, а друг играч на тима – Стоян Ганев, заслужи отличието за най-добър борец, съобщиха от Българската федерация по баскетбол.

Носителите на индивидуални награди получиха статуетките си от Александър Везенков, който награди и шампиона Балкан. Изпълнителният директор на федерацията Филип Виденов връчи медалите за второ и трето място.

Към 14:57 на 14.05.2024 Новините от днес