site.btaБорислава Иванова и Христо Манолов спечелиха по две титли на Държавното първенство по спортна аеробика в Пловдив

Борислава Иванова и Христо Манолов на турнир в Пловдив, снимка БТА архив

Около 120 състезатели участваха на Държавното лично първенство по спортна аеробика, което се проведе в комплекс СИЛА в Пловдив.

Във възрастова група мъже и жени Борислава Иванова и Христо Манолов изиграха съчетанията си без грешки, както в индивидуалните категории, така и смесената двойка. Двамата нямат конкуренция в България на този етап.

Поради контузия на Антонио Папазов и по препоръка на лекарите тройката, в която той играе заедно с Борислава Иванова и Тихомир Баротев не взе участие на шампионата. Решението бе взето с оглед по-бързото му възстановяване за участие в кръг от Световна купа, която ще се проведе само след по-малко от месец в Йокохама (Япония).

При юноши и девойки старша възраст (15-17 години) Александър Мишинков и Християна Златанова завоюваха също първите места, както в индивидуалната надпревара, така и на смесени двойки.

Най-оспорвано беше състезанието във възрастова група 12-14 години. Стефани Лечева се класира първа при индивидуалните съчетания. Тя заедно с Неда Запрянова и Мария Вълчева станаха шампионки и в категория тройки. При групите най-висока беше отново оценката на Виктория Крушарска, Теодора Рибарова, заедно с Лечева, Запрянова и Вълчева.

Гост на състезанието беше Йорданка Благоева, почетен председател на Съюза по аеробика в България.

Към 23:46 на 13.05.2024 Новините от днес