site.btaСлед влизане в сила на наказателното постановление РИОСВ има право да отнеме разрешителното на "Феникс-Дупница"
BOBSTH 11:30:31 19-08-2019
IS1129BO.004
Перник - РИОСВ - санкции
След влизане в сила на наказателното постановление РИОСВ има право да отнеме разрешителното на "Феникс-Дупница"
Перник, 19 август /Елена Ангелова, БТА/
За да бъде отнето разрешението на дружеството "Феникс-Дупница" за извършване на дейности с отпадъци е необходимо за период от три години да са извършени административни нарушения, за които два пъти са налагани санкции с влязло в сила наказателно постановление. Това коментира за БТА директорът на РИОСВ-Перник Пламен Ангелов във връзка с пожара, предизвикал конструктивни нарушения на моста на автомагистрала "Струма" край Дупница.
Сега тече съдебна процедура във връзка с наложена санкция на фирмата от 5000 лева през февруари 2019 г. за съхраняване на неопасни отпадъци на неразрешено за целта място, добави той.
За пожара под моста на автомагистралата санкциите са по две направления - неизпълнено предписание, където глобата е от 5000 до 20 000 лв. и за съхраняване на неопасни отпадъци на неразрешено за целта място, където глобата е от 1000 до 6000 лв. при първо и от 6 000 до 12 000 лв. при второ нарушение. Пламен Ангелов предполага, че отново ще има обжалване и едва след влизането в сила на наказателното постановление РИОСВ ще има право да им отнеме разрешителното.
Що се отнася до размера на глобите, те и сега не са ниски, смята директорът на пернишката екоинспекция. При всяко второ нарушение санкцията се увеличава двойно, а по Закона за опазване на околната среда има глоби до половин милион, в зависимост от ефекта върху компонентите на околната среда и човешкото здраве, заяви той.
РИОСВ-Перник е съставила през годините общо девет акта и наказателни постановления на "Феникс-Дупница" ООД в Дупница за съхранение на неопасни отпадъци на неразрешени за целта терени, един от които е под виадукта на автомагистрала "Струма".
/ИС/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина