site.btaБългарският младежки Червен кръст организира национално състезание на ученически екипи по първа помощ


Българският младежки Червен кръст (БМЧК) организира национално състезание на ученически екипи по първа помощ в с. Лозен на 10 юни, съобщиха от пресцентъра на Българския Червен кръст (БЧК). В състезанието ще участват 26 отбора и над 100 състезатели от цялата страна на възраст от 12 до 14 години. Те ще покажат готовността и уменията си за реакция при бедствия, аварии и кризи, както и техники за транспортиране на пострадали и тяхното обгрижване, първа долекарска помощ.
На Националния учебно-логистичен полигон на БЧК ще бъдат създадени специализирани пунктове, на които състезатели, статисти, съдии ще пресъздадат реални ситуации, в които всеки може да попадне, и в които е изключително важно и полезно да бъдем добре подготвени.
Уменията на участниците ще бъдат оценявани от съдийска колегия с главен съдия д-р Десислава Кателиева, председател на Национална асоциация на работещите в спешна медицинска помощ.
На откриването ще присъстват представители на ръководството на Българския Червен кръст, както и партньорски организации и институции.
Събитието ще се състои с подкрепата на корпоративни дарители, част от „Партньорската мрежа за подкрепа на БЧК“.
През 2022 г. в състезанието се включиха 23 екипа от цялата страна, като на първо място се класира Младежкият авариен екип на БМЧК-Варна, на второ място - Младежкият авариен екип на БМЧК - Благоевград, и на трето място -Младежкият авариен екип на БМЧК – Бургас.
/ВД/
news.modal.header
news.modal.text