site.btaЧерно море се спаси от елиминация и ще играе решителен трети мач с Дея спорт в плейофите на волейболния шампионат при мъжете

Волейболистите на Черно море се добраха до трети мач в серията с Дея спорт / снимка: БТА

Втори мачове от четвъртфиналите в мъжкото първенство по волейбол на България (играе се до две победи от три срещи):

Черно море (Варна) - Дея спорт (Бургас) - 3:2 (16:25, 25:14, 16:25, 25:23, 15:13)
* Серията е равна 1:1 победи

Играе се:
ЦСКА (София) - Монтана
* ЦСКА води с 1:0 победи в серията

във вторник:
Берое (Стара Загора) - Нефтохимик 2010 (Бургас)
* Нефтохимик 2010 води с 1:0 победи в серията

Пирин (Разлог) - Левски (София)
* Левски води с 1:0 победи в серията

Черно море прати в решителен трети мач серията с Дея спорт от четвъртфиналите на мъжкото първенство по волейбол.

В собствената си зала "Христо Борисов" варненци спечелиха с 3:2 (16:25, 25:14, 16:25, 25:23, 15:13) гейма и се добраха до трети мач, който да определи полуфиналиста от двойката.

Гостите от Бургас, които завършиха редовния сезон на първо място в класирането, изглеждаха съвсем близко до почти протоколна победа. Възпитаниците на старши треньора Франческо Кадеду спечелиха първия и третия гейм с по 25:16 и водеха в четвъртия с 11:7, а след това и с 16:13.

Подкрепяни от феновете си обаче домакините направиха обрат и взеха четвъртия гейм с 25:23. В тайбрека в петия гейм те поведоха с 10:7 точки и макар Дея да съкрати изоставането си само до точка в края, при втория си мачбол варненци стигнаха до победата.

Ветеранът Мирослав Градинаров и Симеон Димитров бяха най-резултатни за Черно море с по 18 точки, а Борис Начев прибави още 11 за варненци.

За Дея с 27 точки завърши Лукас Мадалос, а Стефан Чавдаров реализира 12.

Третият мач от серията ще бъде в Бургас в четвъртък.

Към 22:37 на 28.04.2024 Новините от днес