site.btaПутин заяви, че Тръмп има чувство за хумор, по повод коментара на американския президент, че руският президент заговорничи срещу САЩ със Си Цзинпин и Ким Чен-ун


Руският президент Владимир Путин заяви днес, че Доналд Тръмп има чувство за хумор по повод коментара на американския президент, че Путин е заговорничил срещу САЩ с китайския лидер Си Цзинпин и севернокорейския лидер Ким Чен-ун, предаде Ройтерс.
Тръмп вчера заяви, че е „много разочарован“ от Путин и предположи в публикация в „Трут соушъл“, че Си, Путин и Ким заговорничат срещу САЩ.
Путин каза, че поканата, отправена от него към Тръмп, да посети Русия „е на масата“, но към момента не тече подготовка за подобно посещение. Руският президент отправи поканата, когато се срещна с Тръмп в Аляска миналия месец.
Руският президент каза още, че не е негова работа да дава оценка на работата на специалния пратеник на САЩ Стив Уиткоф, но посочи че срещата на върха в Аляска е показала, че Уиткоф точно е предал позициите на Русия на американската администрация.
Критици на Уиткоф твърдят, че милиардерът предприемач в областта на недвижимото имущество изобщо не е успял да се представи добре по време на поредицата от срещи с Путин тази година и го обвиняват, че е внесъл объркване относно позицията на Кремъл на последвалите брифинги за Тръмп и съюзниците на САЩ.
/ГГ/
Свързани новини
Путин заяви, че е готов да се срещне със Зеленски, ако той дойде в Москва
Зеленски каза, че се надява утре да разговаря с Тръмп за санкции срещу Русия
Путин: Готов съм да се срещна със Зеленски
Зеленски каза, че доставянето на системи за ПВО на Украйна е от "абсолютно стратегическо значение" преди зимата
Чехия одобри закупуването на бойни танкове "Леопард" 2A8 от Германия с цел модернизиране на чешката армия
Германският външен министър поиска Индия да убеди Русия да води мирни преговори с Украйна
Германия обяви, че по време на срещата на Коалицията на желаещите за Украйна Тръмп може да бъде поканен да се присъедини по видеовръзка
Министър-председателката на Дания прие Зеленски в резиденцията си
Кремъл каза, че мнението на Мерц за Украйна не трябва да се взима под внимание след критиките му срещу Путин
Кая Калас: Русия не показва желание за прекратяване на войната в Украйна, ЕС трябва да окаже допълнителна помощ на Киев
Австралия и Великобритания наложиха нови санкции, свързани с Русия
Русия заяви, че е атакувала транспортна инфраструктура в Украйна
Кремъл каза, че мнението на Мерц за Украйна не трябва да се взима под внимание след критиките му срещу Путин
Президентът на Украйна Зеленски пристигна в Дания
Генералният секретар на НАТО заяви, че очаква скоро да има яснота за гаранциите за сигурност на Коалицията на желаещите за Украйна
Русия обяви, че е превзела "около половината" от украинския град Купянск
Зеленски ще се срещне днес в Копенхаген с лидерите на северните и балтийските страни
Министърът на отбраната на Великобритания Джон Хийли пристигна на посещение в Киев
Европа се провали с отговора си на конфликта в Газа, заяви испанският премиер Педро Санчес
Мащабна руска въздушна атака удари Украйна, докато Путин присъства на парад в Китай
Китайският президент, заобиколен от Путин и Ким, прие в Пекин военния парад по случай края на Втората световна война
Полша задейства авиация, за да гарантира безопасността на въздушното си пространство, след като Украйна предупреди за руски удари
Русия очаква продължаване на преговорите с Украйна, обвързани с териториални промени, заяви Лавров
Русия е започнала ново струпване на войски в някои участъци на фронта, заяви украинският президент Володимир Зеленски
Русия е започнала ново струпване на войски в някои участъци на фронта, заяви украинският президент Володимир Зеленски
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина