site.btaАКП: Камбоджа потвърди позицията си срещу фалшивите новини с цел насърчаване на мирния диалог с Тайланд


Камбоджа потвърди ангажимента си за борба със създаването и разпространението на фалшиви новини, за да осигури благоприятна среда за мирен диалог, предаде камбоджанската новинарска агенция АКП.
Това е една от 13-те точки, договорени от Камбоджа и Тайланд на извънредното заседание на Общия граничен комитет, проведено на 7 август 2025 г. в Куала Лумпур, Малайзия.
Според генерал-лейтенант Мали Сочеата, заместник-държавен секретар и говорител на Министерството на националната отбрана на Камбоджа, двете страни са се съгласили да се въздържат от разпространение на невярна информация, за да деескалират напрежението, да смекчат негативните обществени настроения и да насърчат условията за конструктивен диалог.
„Камбоджа категорично не подкрепя възпроизвеждането или споделянето на фалшиви новини. Подобни действия не само не успяват да облекчат напрежението и да намалят негативното въздействие върху обществените настроения, но и възпрепятстват създаването на среда, благоприятна за по-нататъшен мирен диалог“, подчерта ген. Сочеата.
По въпроса за дезинформацията, ръководителят на отдела на говорителя на кралското правителство Пен Бона, многократно е напомнял на обществеността да разчита единствено на точна информация, разпространявана по официални канали, включително изявления от официални лица, отдела на говорителя на кралското правителство и оторизирани, проверени източници от съответните министерства и институции.
(Тази информация се разпространява по споразумение между БТА и АКП)
/ЛМ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина