site.btaСибиу и Павлин Иванов изравниха серията срещу Волунтари в плейофите на мъжкото баскетболно първенство на Румъния

снимка: instagram.com/bccsusibiu

Отборът на Сибиу, с българина Павлин Иванов в състава, победи драматично като гост на Волунтари с 98:96 (31:22, 20:29, 22:22, 25:23) във втората среща от четвъртфиналните плейофи на първенството на Румъния по баскетбол за мъже. Резултатът е 1:1 победи, а в серията се играе до три успеха в пет мача. Третият двубой е насрочен за 18 април (четвъртък), а Сибиу ще бъде домакин.

Националът започна като титуляр и завърши със 17 точки, 3 борби и 2 асистенции за 21:33 минути на паркета.

Сибиу изоставаше с 6 точки малко преди края на двубоя, но след това направи серия от 7:0, за да стигне до обрата.

Марк Ловинг се отличи с 21 точки и 7 борби за успеха, а за Волунтари Тревън Алън беше най-резултатен с 22 точки.

Към 22:27 на 29.04.2024 Новините от днес