site.btaТулуза, Монпелие и Нант постигнаха успехи в 27-ия кръг на футболното първенство на Франция

Отборът на Тулуза, снимка: AP Photo/Geert Vanden Wijngaert

Тулуза спечели гостуването си на Клермон с 3:0 в среща от 27-ия кръг на футболното първенство на Франция.

Швейцарският халф Венсан Сиеро откри резултата от дузпа в 8-ата минута, а в 73-ата Тайс Далинга удвои. Сиеро фиксира крайния резултат в 79-та минута след асистенция на Ян Гбохо. Клермон остава на последната 18-а позиция с 20 точки, а Тулуза е 11-и с 32.

Монпелие надделя над Льо Авър с 2:0 като гост в друга среща от кръга. Джордан Фери в 72-ата минута и Кристофър Жулиен в 80-ата донесоха успеха на тима. Льо Авър заема 15-а позиция в подреждането с 27 точки, а Монпелие е 13-и с 29.

Нант надигра петия в класирането Ница с 2:1. Нападателят Матис Аблин откри за гостите в 19-ата минута, а нигериецът Терем Мофи изравни от дузпа в 72-та. Мостафа Мохамед оформи крайния резултат след точно изпълнен 11-метров наказателен удар в 74-ата минута на двубоя. Ница е на пето място с 43 точки, а Нант излезе от зоната на изпадащите и вече е 14-и с 28 точки.

По-късно днес Пари Сен Жермен ще гостува на Олимпик Марсилия.