site.btaГабриел Донев преодоля първия кръг на сингъл и на двойки на турнир по тенис в Анталия

снимка: Българска федерация по тенис

Габриел Донев се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара. Стартиралият от квалификациите Донев се наложи над Илия Синтари (Молдова) със 7:6(3), 7:5 за два часа и девет минути игра.

Адриано Дженев, Симон Антони Иванов и Динко Динев отпаднаха в първия кръг.

Срещата на Дженев срещу осмия поставен Егор Агафонов (Русия), която беше прекъсната заради дъжд при резултат 1:1 в първия сет, завърши с поражение за българина с 5:7, 4:6.

Иванов претърпя поражение от испанеца Карлос Химено Валеро с 4:6, 1:6 за 57 минути, а Динев загуби от третия в схемата Филип Кристиан Джиану (Румъния) с 0:6, 4:6 след час и 19 минути игра.

Именно румънецът ще бъде следващият съперник на Габриел Донев. За втория кръг в Анталия вече се класира и друг българин Янаки Милев, който е номер 4 в схемата.

При двойките Габриел Донев и Симон Антони Иванов, които са втори поставени, се класираха за четвъртфиналите след успех над молдовеца Илия Синтари и Драгош Николае Казаку (Румъния) с 6:1, 6:3.

Янаки Милев в тандем с Матиас Уджвари от Австрия, четвърти в схемата, загубиха от турската двойка Берт Илкел и Мерт Алкая с 5:7, 6:7(4).

Към 16:30 на 16.05.2024 Новините от днес