site.btaГабриел Донев победи Самуил Конов на турнир по тенис в Иран, Илиян Радулов с успех на сингъл в Испания

Габриел Донев, снимка: БФ Тенис

Габриел Донев се класира за втория кръг на сингъл на турнир на червени кортове на остров Киш в Иран с награден фонд 15 хиляди долара.

Донев победи в изцяло български мач квалификанта Самуил Конов с 3:6, 6:3, 6:0 за 2:07 часа. Преди този мач Конов постигна три победи в пресявките без да загуби сет.

Във втория кръг Донев ще играе срещу номер 5 в схемата Ишак Екбал (Индия).

Междувременно, Илиян Радулов стартира с успех на турнир в Торейо (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара.

Българинът победи квалификанта Веса Ати (Финландия) с 6:3, 6:4 за 76 минути. Следващият му съперник ще бъде номер 4 Робин Бертран (Франция).

Николай Неделчев и Георги Кравченко (Украйна), четвърти в схемата, отпаднаха на четвъртфиналите на двойки след поражение от италианците Марко Берти и Федерико Янаконе с 4:6, 6:4, 5-10 за 1:35 час. Преди това двамата победиха Милан Марковиц (Унгария)  и Давид Нахаро (Испания) с 6:2, 7:5.

Към 00:53 на 17.05.2024 Новините от днес