site.btaДженев и Милев постигнаха победи на турнир по тенис в Анталия

Дженев и Милев постигнаха победи на турнир по тенис в Анталия
Дженев, снимка: БФ Тенис

Българинът Адрияно Дженев се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Дженев победи на старта номер 5 в схемата Александър Брайнин (Украйна) с 6:1, 6:4 за 79 минути. Във втория кръг той ще играе срещу Гьокберк Саръташ (Турция).

Други трима българи отпаднаха в първия кръг на сингъл. Янаки Милев отстъпи пред Пол Вьорнер (Германия) с 1:6, 4:6, Габриел Донев загуби от друг германец Никлас Шел с 4:6, 4:6, a Симон-Антони Иванов претърпя поражение от Николо Катини (Италия) с 1:6, 1:6.

Янаки Милев пък се класира за четвъртфиналите на двойки. Българинът и Мерт Йоздемир (Турция) победиха участващите с "уайлд кард" представители на домакините Ахмет Атабай и Махмут Емре Гюрмерич (Турция) с 6:2, 6:1 за 48 минути.

Към 16:50 на 01.06.2024 Новините от днес