site.btaНационалът Емил Стоилов игра близо 15 минути при победа на Менорка във втора дивизия на мъжкото баскетболно първенство на Испания

снимка БТА архив

Емил Стоилов и Менорка направиха още една важна стъпка към промоция във втора дивизия на мъжкото баскетболно първенство на Испания. Тимът се класира за полуфиналите в ЛЕБ Плата, след като спечели и втория мач срещу Понферада, този път с 91:66 (18:16, 24:22, 25:17, 24:11) у дома.

Националът започна в стартовата петица и завърши с 2 точки и 1 отнета топка за 14:49 минути игра.

Съперник на Менорка в следващата фаза ще бъде Клавио.

- - -

Отборът на Уникаха Малага, с американеца с български паспорт Дейвид Кравиш в състава си, загуби от Реал Мадрид като гост с 90:102 (24:24, 22:25, 28:30, 16:23) в мач от 31-ия кръг на елитното първенство на Испания.

Кравиш се отличи с 10 точки, 8 борби, 3 асистенции и 1 чадър за 19 минути на паркета.

От неговите съотборници Дилън Осетковски вкара 24 точки, а Гершон Ябуселе направи "дабъл-дабъл" за Реал Мадрид – 28 точки и 11 борби.

Уникаха Малага е с баланс от 22-10 и заема пето място в класирането. На 20 май тимът ще срещне Билбао.

Към 17:59 на 29.03.2024 Новините от днес