site.btaДабъл-Дабъл за Емил Стоилов в Испания

Дабъл-Дабъл за Емил Стоилов в Испания

Емил Стоилов изигра нов силен мач с екипа на Менорка. Българският център бе в основата на победата на тима си над Понферада със 77:66 в първия мач от четвъртфиналите в плейофите в испанската ЛЕБ Плата.

Националът завърши срещата с 13 точки и 10 борби за 31 минути като титуляр. Реваншът е на 6 май, като този път Менорка ще е домакин.

Друг български национал Иван Алипиев изигра мач на ниво в италианската Серия А2, но това не бе достатъчно на неговия Латина, който загуби като гост на Куизи с 66:82.

Алипиев бе най-резултатен за своя отбор с 16 точки, като хвана и 5 борби.

След този двубой Латина остава на 16-ата позиция и все още има шанс да играе в елиминациите. Следващият съперник на тима е Палаканестро Нардо.

Към 00:28 на 29.04.2024 Новините от днес