site.bta"Създадохме доста положения, допуснахме нелеп гол", каза треньорът на Спартак 1918 Варна

Треньорът на Спартак 1918 Варна Васил Петров

Изказване на треньора на Спартак 1918 Варна Васил Петров след мача от 5-ия кръг на efbet Лигата между варненския тим и Хебър (Пазарджик), завършила 1:0 за гостите.

Васил Петров (треньор на Спартак 1918 Варна) – "Днес нещата изглеждаха по съвсем различен начин. Създадохме доста, допуснахме нелеп гол. Вкараха ни с едно положение. Изпуснахме дузпа и много чисти положения, но така е във футбола - когато не вкарваш, това натежава. Започнахме мача по-предпазливо с оглед на това, че не трябваше да загубим и имаше напрежение заради натрупалите се негативни резултати. През първото полувреме бяхме по-предпазливи и разучавахме дали съперникът ще играе така, както очаквахме. Оказа се точно това. Не ни изненадаха с нищо. Направихме хубав анализ, повечето неща се получаваха и може би късметът ни изневери. Съгласен съм, че голът, който допуснахме, е крайно елементарен. Първо грешка на Виктор Митев, след това балонн центриране, при което може да се намеси и вратар, и централен защитник, и десен бек. Никой обаче не го направи. Допуснахме доста елементарен гол, който може да е плод на младостта и на неопитността в защита. Креативност чисто футболно през второто полувреме не липсваше. След като създаваш толкова много положения и стигаш до вратата на съперника, значи креативност не липсва. Относно новите попълнения - Емануел Моура и Ромеш Ивей са от първия ден с нас, не искам да прозвучи като оправдание, но трябваше вече отдавна да са готови, защото ние започнахме първото полувреме с футболисти от миналата година. Не че не искам да разчитам на тях, точно обратното - аз им благодаря, представиха се прекрасно. Може би с Ромеш Ивей и с качествата на Емануел Моура нещата в защита щяха да стоят по различен начин. Писанията, че ще ме сменят, ми харесват, това ме мотивира и напрежението е много хубаво. Искам да благодаря на врените фенове, които ме подкрепят и подкрепят отбора, а и знаят от къде сме тръгнали и къде сме стигнали. Относно писанията - право е на всеки да си дава мнението, това не означава, че ще ме пречупи. Точно обратното - аз знам кой съм, къде съм и какво съм направил, а момчетата също знаят какво са направили. Беше поставено като цел за три години да изградим отбор и да влезем в Б група, а ние го направихме още първата. След това целта беше утвърждаване, така че мисля, че нещата се оценяват от истинските хора, които вярват и подкрепят отбора. А хората, които са критици и виждат по друг начин нещата - това е тяхно право".