site.btaАТА: „Кала фестивал“, музика и насърчаване на туризма в Дърми на албанската ривиера


Крайбрежието на Дърми от 31 май до 6 юни беше домакин на „Кала фестивала“ - възможност стотици млади хора от различни страни и Албания да се потапят в лятно приключение сред ритъма на музиката и на фона на Албанската ривиера, предаде за БТА албанската агенция АТА.
Туристическа Албания е красива комбинация от природните чудеса и зашеметяващите пейзажи на ривиерата с летните фестивали, пълни с млади хора.
Националната агенция по туризъм покани младите хора да изследват необикновените тайни на Дърми, където история, традиция и модерност съжителстват в хармония.
В дните на фестивала пред публиката се изявиха известни международни диджеи.
Една от целите на фестивала е да популяризира туризма и албанската култура по света чрез ежедневни екскурзии за изследване на природните чудеса на албанската Ривиера.
„Разгледайте албанската ривиера с нейните пещери, замъци, каньони и красивата панорама на прекрасни плажове, оценени сред най-добрите в Средиземно море. Дърми ви приветства с отворени обятия! Албания е дом на прекрасни места и нови места за посещение“, обяви Националната агенция по туризъм.
(Новина, избрана от албанската агенция АТА за публикуване от БТА съгласно договора за сътрудничество между агенциите)
/ЕЩ/
news.modal.header
news.modal.text