site.btaДве отделения в областната болница МБАЛ "Св.Пантелеймон" в Ямбол не приемат пациенти
BOBSTH 16:36:01 28-11-2020
MM1633BO.007
Ямбол - болница - затворени отделения
Две отделения в областната болница МБАЛ "Св.Пантелеймон" в Ямбол не приемат пациенти
Ямбол, 28 ноември /Владимир Шишков, БТА/
Две отделения в областната болница МБАЛ "Св.Пантелеймон" в Ямбол - "Уши-нос-гърло" и "Очно" не приемат пациенти, тъй като са под карантина заради двама заразени лекари и пациенти, съобщи заместник-директорът на здравното заведение д-р Валентин Вълчев.
Заразени са и двама лекари от Спешно отделение, по един от кръвния център и от отделението по урология, както и няколко медицински сестри и санитарки. Преди два дни е починала санитарка от ковид-реанимацията в болницата.
За да се отговори на нарастващия наплив на пациенти, в стаите за изолация във вътрешните отделения се настаняват хора със симптоми на коронавирус, които изчакват резултатите от своите PCR-тестове. Позитивните остават за лечение в отделенията. Така болницата осигурява допълнителен капацитет за болни от COVID-19, допълни д-р Вълчев.
/ММ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина