site.btaГана спечели срещу Република Корея за първи успех на Мондиал 2022

Гана спечели срещу Република Корея за първи успех на Мондиал 2022
снимка АП
Националният отбор на Гана постигна първа победа в група "Н" на Световното първенство по футбол в Катар. Възпитаниците на селекционера Ото Адо спечелиха драматично с 3:2 срещу Република Корея във втория си мач от шампионата на планетата. Гана поведе с 2:0 с попадения на Мохамед Салису и Мохамед Кудус през първите 45 минути, но корейците изравниха с два гола на Гуе-сун Чхо в рамките на три минути в началото на втората част. Мохамед Кудус донесе победата на Гана в 68-ата минута.