site.btaИван Алипиев най-резултатен при загуба на Латина в баскетболното първенство на Италия

снимка: БТА архив

Отборът на Латина, с българите Иван Алипиев и Борислав Младенов в състава, загуби от гостуващия Форли с 87:89 (27:26, 22:15, 21:20, 17:28) в мач от 32-ия кръг на италианската втора дивизия по баскетбол за мъже - А2.

За Латина това беше 25-о поражение от началото на кампанията. Тимът има и седем победи, заемайки предпоследното място във временното класиране.

Иван Алипиев беше сред титулярите за Латина и стана най-резултатен за тима. Той се отличи с 19 точки, 5 борби, 1 асистенция и 2 отнети топки за 37 минути. Борислав Младенов се появи на игрището за 11 минути, в които се отчете с 4 борби и 1 асистенция, но не успя да се разпише.

В следващата фаза от сезона в Серия А2 отборът ще играе с Агридженто, Луис Рома, Чиуси, Нардо и Ченто. Мачовете са насрочени от 5 май до 9 юни. Двата най-добри тима от тази група ще запазят местата си в Серия А2, докато останалите четири ще изпаднат.

Към 01:13 на 05.05.2024 Новините от днес