site.btaРилски спортист надигра Спартак в Плевен и пак поведе в полуфиналите на Националната баскетболна лига

снимка БТА, архив

Отборът на Рилски спортист се наложи над Спартак Плевен с 90:82 (20:20, 27:18, 15:20, 28:24) като гост в зала „Балканстрой“ в Плевен в третия мач от полуфиналния плейоф между двата тима в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и поведе с 2:1 победи. Играе се до три успеха от пет възможни срещи. Четвъртият двубой ще се състои отново в зала „Балканстрой“ на 14 май, а при необходимост от пети мач, той ще се играе в Самоков на 17 май.

Двата състава изиграха сравнително равностойна първа част, след която резултатът бе равен – 20:20. Силна серията в началото на втората четвърт позволи на Рилски спортист да поведе с 10 точки при 36:26 след тройка на Алън Арнет три минути и 40 секунди преди края на първото полувреме. В оставащото време тимът на Спартак Плевен се доближи на два пъти до 4 точки, но на почивката гостите водеха с 47:38.

Баскетболистите на Рилски спортист започнаха по-добре второто полувреме и в средата на третата част дръпнаха с 15 точки, когато Алекс Симеонов се разписа за 59:44. Плевенчани обаче не се отказаха и постепенно скъсиха дистанцията до 58:62 преди четвъртия период.

Последваха много оспорвани заключителни 10 минути. Самоковци удържаха водачеството си, но баскетболистите на Спартак се доближиха на 2 точки при 64:66 след тройка на Джулиен Люис в началото на частта. Разликата се движеше в рамките на 3-5 точки, като Николай Стоянов реализира за домакините за 78:81 при оставащи 63 секунди в мача. Майкълин Скот обаче вкара много важна тройка за Рилски спортист 40 секунди преди края за преднина от 84:78 и гостите удържаха победата.

Алън Арнет бе най-резултатен за отбора от Самоков с 22 точки и 3 борби, Майкълин Скот допринесе с 18 точки, 5 борби и 5 асистенции, а Алекс Симеонов се отчете с „дабъл-дабъл“ от 15 точки и 10 борби. Александър Янев и Крис Минков бяха в състава на Рилски спортист, но не влязоха в игра.

За Спартак Плевен Джулиен Люис завърши с 20 точки, 3 борби и 5 асистенции, а Николай Стоянов се включи със 17 точки и 6 борби.

В другата полуфинална двойка в Националната баскетболна лига резултатът между отборите на Черноморец и Балкан е равен 1:1 победи, а третата среща предстои утре вечер (13 май) в Ботевград.

Към 17:59 на 23.05.2024 Новините от днес