site.btaБърнли се доближи на три точки от спасителната зона във Висшата лига след победа срещу Шефилд Юнайтед

Снимка: Danny Lawson/PA via AP

Бърнли записа ключова победа с 4:1 над опашкаря в английското първенство по футбол Шефилд Юнайтед, с което "виненочервените" се доближиха на три точки от спасителната зона във Висшата лига.

Бърнли е с 23 точки, Лутън е с позиция напред с 25, а Нотингам Форест е първи над чертата с 26.

Бърнли записа по две попадения в двете полувремена. Якоб Бруун Ларсен изведе гостите напред в 38-та минута и Лоренц Асиньон се разписа само две по-късно с 2:0. Густаво Хамер намали за Шефилд в началото на второто полувреме, но Лайл Фостър възстанови преднината на Бърнли в 58-та минута и Йохан Берг Гудмундсон оформи крайния резултат 13 по-късно.

Поражението остави Шефилд на дъното в класирането с едва 16 точки и отборът е на практика изпаднал в Чемпиъншип.

Лутън остана на точка под спасителната зона след поражение с 1:5 срещу Брентфорд. Йоан Уиса се разписа два пъти през първото полувреме за "пчеличките", за които вкараха още Итън Пинък, Кийн Люис-Потър и Кевин Шаде.

Брентфорд е 14-и в класирането с 35 точки.