site.btaПавлин Иванов реализира 15 точки при успех на Сибиу в мъжкото баскетболно първенство на Румъния

снимка: instagram.com/bccsusibiu

Сибиу, с българина Павлин Иванов в състава, победи гостуващия Търгу Мурещ с 87:81 (23:27, 23:19, 18:15, 23:20) в среща от 16-ия кръг в първенството на Румъния по баскетбол за мъже. Тимът заема пето място във временното класиране в група "Б" на шампионата с баланс 8-6.

Иванов започна в стартовата петица и записа 15 точки, 4 борби, 3 асистенции и 1 отнета топка за 27:20 минути на паркета.

От неговите съотборници Рареш Ута вкара 24, а за победителите се отличи Йонатан Персон със 17 точки.

Следващият мач на Сибиу в първенството е на 13 януари като гост на Плоещ.

Към 02:21 на 03.06.2024 Новините от днес