site.btaСесил и Лия Каратанчеви се класираха за четвъртфиналите на двойки на силен турнир по тенис в Испания

Лия Каратанчева, снимка: БФ Тенис

Сесил Каратанчева и Лия Каратанчева се класираха за четвъртфиналите на двойки на силния турнир по тенис на ИТФ на твърди кортове във Виктория-Гастейс (Испания) с награден фонд от 100 хиляди долара.

Сестрите, които за първи път играят заедно в една надпревара и са с "уайлд кард", победиха четвъртите в схемата Изабел Хаверлаг (Нидерландия) и София Сюинг (САЩ) с 6:4, 2:6, 10-8 за 76 минути.

В третата част българките поведоха с 6:2, но съперничките им изравниха. Последваха нови две точки за Каратанчеви, които успяха да удържат преднината си и да затворят срещата с втория си мачбол.

В спор за място на полуфиналите двете ще играят с Верена Мелис (Италия) и София Милатова (Словакия).

Лия Каратанчева се класира за основната схема на сингъл, след като постигна две победи в квалификациите. В първия кръг националката на България за "Били Джийн Къп" ще срещне Александра Крунич от Сърбия. Двете не са играли досега.

Сесил Каратанчева, която започва директно от основната схема благодарение на защитен ранкинг, излиза в първия си мач срещу четвъртата поставена в схемата испанка Марина Басолс Рибера.

При успех в своите двубои сестрите може да играят една срещу друга във втория кръг на турнира.

Към 14:32 на 28.04.2024 Новините от днес