site.btaЛия Каратанчева отпадна на сингъл и двойки на турнира по тенис в Лиепая

Лия Каратанчева отпадна на сингъл и двойки на турнира по тенис в Лиепая
снимка: Българска федерация по тенис

Лия Каратанчева отпадна във втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Лиепая (Латвия) с награден фонд 60 000 долара.

Българката отстъпи пред поставената под номер 5 Петра Марчинко (Хърватия) с 5:7, 1:6. Двубоят продължи час и 29 минути.

Каратанчева поведе с 3:1 и 4:2 в първия сет, но допусна изравняване при 4:4 и обрат до 5:7. Във втората част хърватката доминираше и спечели с 6:1.

При двойките Лия Каратанчева в тандем с швейцарката Себастиана Шилипоти загубиха в първия кръг от вторите в схемата Вивиан Хайзен (Германия) и Валерия Страхова (Украйна) с 6:3, 4:6, 1:10 за час и 17 минути игра.

Каратанчева и Шилипоти дръпнаха в резултата след добри изяви в първия сет и водеха с 4:3 във втория. Противничките им обаче спечелиха следващите три гейма и изравниха, а в тайбрека бяха безапелационни.

Към 11:39 на 28.04.2024 Новините от днес