site.btaДъжд и кал белязаха началото на летния велосезон на Витоша

Дъжд и кал белязаха началото на летния велосезон на Витоша

Някои от най-добрите родни състезатели в планинското колоездене се събраха, за деветото поредно издание на едно от най-трудните и интересни ендуро състезания в България – Витоша Home Mountain Enduro.

С атрактивната надпревара беше даден официален старт на сезона на Витоша, където всеки уикенд, през цялото лято за туристи и колоездачи, ще работят кабинков лифт Симеоново и лифтовете Витошко лале 1 и 2, с които всички софиянци и гости на столицата  ще могат да достигнат от града до върха на планината за по-малко от час.

Витоша Home Mountain Enduro по традиция е част от календара на Столична община и се провежда с подкрепата на фондация „София – Европейска столица на спорта“. Участниците в състезанието трябваше да се справят с

4 етапа с обща дължина от 12 км и отрицателна денивелация от близо 2000 м, преминаващи през техничен планински терен,  включващ преминаването през множество корени, камъни, скокове и стръмни участници.

Най-добро общо време от всички, със сериозна преднина пред останалите, постигна Йордан Донев от клуб Хоталич, който премина по всички състезателни отсечки за 18:18,9 мин. и заслужено се качи на първото стъпало на почетната стълбичка в категория мъже елит. Втори в категорията се класира Йордан Илиев, трети остана Стоян Върбанов от Райдърс Юнайтед.

Второто най-добро време за деня от 18:40,0 мин., регистрира Роберто Василев, който оглави класирането в категорията на юношите. След него се класира Кристиян Димитров, а трети е Божидар Илиев.

При дамите се отличи националната шампионка в дисциплина спускане – Деница Тошева, за която това беше първо ендуро състезание, но се представи отлично. Втора и трета след нея се класираха съответно Яна Цветкова и Венета Захариева. При ветераните най-бърз беше Добромир Добрев, а при електрическите велосипеди Димитър Джупаров.

Към 10:42 на 28.03.2024 Новините от днес