site.btaЛутън Таун е на победа от класиране във Висшата лига

Лутън Таун е на победа от класиране във Висшата лига
Лутън победи с 2:0 Съндърланд и ще играе за място във Висшата лига / снимка: АП

Скромният лондонски клуб Лутън Таун е само на победа от класиране за Висшата лига на Англия.

В реванша от плейофите за влизане в елита столичани надделяха с 2:0 над шесткратния шампион на страната Съндърланд, който и през следващия сезон ще остане в Чемпиъншиш.

Лутън отстъпи с 1:2 в събота в първия полуфинал, но елиминира "черните котки" с общ резултат от 3:2.

Както и в предишните три мача между тези съперници през сезона, така и сега Лутън бе отборът, който първи стигна до гол. Това стана в десета минута, когато точен бе Габриел Ошо.

Домакините вдигнаха на крака феновете си отново две минути преди почивката, когато Том Локиър се разписа след пас на младия полузащитник Алфи Даути.

През второто полувреме Съндърланд не успя да промени нищо в играта, а единствено пропуските на Илайджа Адебайо и Коди Драме лишиха Лутън от по-убедителна победа.

Във финала за влизане във Висшата лига, който по традиция ще се играе на "Уембли", Лутън ще срещне един измежду Мидълзбро и Ковънтри. Първият мач между тях завърши 0:0.

Към 19:41 на 29.04.2024 Новините от днес