site.btaКапитанът на Лутън ще се прибере у дома в четвъртък

Капитанът на Лутън ще се прибере у дома в четвъртък
снимка: АП

Капитанът на Лутън Таун - Том Локиър, който колабира на терена в мача за класиране във Висшата лига на "шапкарите" срещу Ковънтри, е готов да се върне у дома в четвъртък.

28-годишният защитник беше подложен на серия от тестове в лондонската клиника Кавендиш след инцидента в ранните етапи на съботния финал на плейофа, проведен на "Уембли".

"На Том Локиър ще бъде позволено да напусне болницата и да се завърне у дома утре. Уелският национал премина всички необходими медицински тестове и наблюдения, за да бъде пуснат у дома за период на почивка преди началото на предсезонната подготовка, в която той ще бъде готов да участва", съобщиха от клуба в сряда.

Лутън, който завърши на трета позиция в Чемпиъншип, спечели промоцията, като победи Ковънтри с 6:5 с дузпи след равенство 1:1 в редовното време и продълженията.

Локиър се възстанови достатъчно, за да отпразнува победата със семейството си в болница, публикувайки снимка в социалните медии. Лутън в елита на Англия за първи път след 1992 година.

Към 08:11 на 19.03.2024 Новините от днес