site.btaСъд в щата Джорджия глоби "Байер" с над 2 млрд. долара заради вреди от препарата "Раундъп", от компанията ще обжалват

Снимка: AP/Haven Daley, архив
Германския агрохимически и фармацевтичен концерн "Байер" (Bayer) беше осъден от съд в щата Джорджия да плати около 2,1 милиарда долара на ищец, който е посочил в молбата си, че препаратът за борба с плевелите на компанията "Раундъп" (Roundup) му е

За да прочетете цялата статия

Абонирайте се Влезте във Вашата БТА

Продължете да четете с абонамент

Вижте условията

/СЛС/

Потвърждение

Моля потвърдете купуването на избраната новина

Към 00:18 на 09.06.2026 Новините от днес

Софийска градска прокуратура внесе в съда искане за вземане на мярка за неотклонение задържане под стража спрямо двамата обвиняеми за пътнотранспортното произшествие на Челопешко шосе, при което загинаха 4 лица, а други 5 са със средни телесни повреди

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация