site.btaПобеди за отборите на баскетболистите Константин Костадинов и Дейвид Кравиш в Испания

снимка БТА, архив

Българският баскетболист Константин Костадинов и неговият Паленсия направиха още една крачка към полуфиналните плейофи във втора дивизия на испанското първенство за мъже. Паленсия победи Аликанте със 75:68 (21:20, 23:12, 16:20, 15:16) като домакин във втория мач от четвъртфиналната серия между двата тима и поведе с 2:0 успеха.

Константин Костадинов бе титуляр и завърши с 4 точки, 2 борби и 1 асистенция за 20 минути на терена. Най-резултатен за успеха на Паленсия бе Девин Лорънс Шмид с 28 точки, 2 борби и 3 асистенции.

В четвъртфиналната серия се играе до три победи от пет възможни мача, а третият е насрочен за 2 юни, когато домакин ще бъде Аликанте.

Натурализраният американец Дейвид Кравиш и отборът на Уникаха стартираха с победа в четвъртфиналните плейофи в баскетболния елит на Испания – Лига Ендеса. Уникаха се наложи над Тенерифе със 72:59 (13:9, 19:11, 22:16, 18:23) като гост в първата среща.

Дейвид Кравиш се отчете с 4 точки, 7 борби и 2 асистенции за 17 минути в игра. Кендрик Пери бе най-резултатен за състава от Малага с 16 точки и 3 асистенции.

Уникаха ще бъде домакин във втория двубой на 1юни, а в серията се играе до два успеха.

Към 04:33 на 19.04.2024 Новините от днес