site.btaБългарският национал Константин Костадинов реализира 12 точки при победа на Паленсия в плейофите на испанското първенство

снимка: БК Паленсия Туитър

Отборът на Паленсия, с българския национал Константин Костадинов в състава си, започна с победа в плейофите на LEB Oro в мъжкото баскетболно първенство на Испания. Тимът спечели първия мач от четвъртфиналната серия срещу гостуващия Аликанте с 88:57 (20:14, 27:10, 19:22, 22:11).

Костадинов започна като титуляр, игра 23:47 минути и се отличи с 12 точки и 7 борби.

От неговите съотборници Джонатан Шилала беше най-полезен с 18 точки и 8 борби, а за Аликанте 13 точки реализира Шон Мак Донъл.

Вторият двубой е на 28 май, а в серията се игра до три успеха от пет срещи.

Към 10:09 на 02.05.2024 Новините от днес