site.btaКонстантин Костадинов с добър мач за Паленсия, продължава битката за изкачване в испанския баскетболен елит

снимка: БК Паленсия /Туитър

Паленсия, с българския национал Константин Костадинов в състава, победи състава на Мелиля със 115:86 (31:11, 29:24, 26:35, 19:16) като домакин в мач от последния, 34-и кръг в редовния сезон във втора дивизия от първенството на Испания по баскетбол за мъже.

Костадинов се представи на ниво и за 28 минути, започвайки като титуляр, той се отчете с 11 точки, 4 борби и 1 асистенция. От съотборниците му най-резултатен беше Алек Мартин Уинтърлинг с 26 точки, 3 борби и 4 асистенции.

Тимът на Паленсия се нареди на второ място в класирането с 27 победи и 7 загуби, отстъпвайки само на лидера Андора, който завърши с актив 30-4 и спечели промоция в елита.

В четвъртфиналните плейофи за изкачване в испанската Лига Ендеса Константин Костадинов и съотборниците му ще срещнат състава на Аликанте, като Паленсия ще бъде домакин в първите два мача на 26 и 28 май.

Към 12:27 на 02.05.2024 Новините от днес