От разсейване до кибертормоз - смартфоните и социалните медии са обвинявани за широка гама от злини, засягащи учениците. Докато ЕС постепенно се доближава до забраната на мобилните устройства в училищата, някои страни членки вече са стигнали много по-далеч. Децата, които са залепени за екраните на смартфоните си в училище, вкъщи и по всяко време, се превърнаха в новото нормално. Загрижеността за негативните психологически последици нарасна. Те варират от разсейването на учениците в училище, през дезинформацията от фалшиви новини, пристрастяването към социалните медии до тормоз и онлайн тормоз, подчертава Европейският нюзрум – платформа за сътрудничество между 23 европейски новинарски агенции, сред които е и БТА.
За да прочетете цялата статия
Продължете да четете с абонамент
Вижте условията
/ЛМ/