site.btaМОЛДПРЕС: Молдовски борец спечели златен медал на Европейското първенство

МОЛДПРЕС: Молдовски борец спечели златен медал на Европейското първенство
Снимка: МОЛДПРЕС

Молдовският борец Александру Борш спечели златния медал в категория до 80 килограма на Европейското първенство, издание 2023 година, предаде молдовската агенция МОЛДПРЕС. Състезанието се провежда от 15 до 18 юни в Тирана (Албания).

По данни на молдовското министерство на образованието и науката (МОН) Александру е състезател на Републиканската спортна гимназия, майстор на спорта, а спечеленият медал му носи титлата двоен европейски шампион.

В Тирана, в предварителните срещи, молдовският спортист победи противници от Беларус (под неутрален флаг), Румъния, Германия и България, а на финала победи противник от Армения.

Борецът се подготвя от треньорите на националния отбор по борба Юри Дерминджи, Николай Скуртул, Сегиу Чим и Илие Чиртоака.

Участието в европейското състезание стана възможно благодарение на финансовата подкрепа на МОН, а спортистът и треньорите ще получат парични награди от министерството.

(Новина, избрана от молдовската агенция МОЛДПРЕС за публикуване от БТА съгласно договора за сътрудничество между агенциите)