site.btaКъсен гол на Джуд Белингам спаси националния отбор на Англия от поражение срещу Белгия на "Уембли"

снимка: AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Джуд Белингам спаси националния отбор на Англия по футбол от поражение на „Уембли“ срещу Белгия, след като фиксира крайното 2:2 в 5-ата минута на добавеното време. Така атакуващият полузащитник на Реал (Мадрид) затвърди отличната си форма, вкарвайки 22-и гол във всички турнири от началото на сезона. В същото време пък англичаните поне не претърпяха втора поредна загуба след 0:1 от Бразилия преди четири дни.

Преди почивката Юри Тилеманс вкара два гола за гостите, като откри резултата в 11-ата минута, а в 36-ата направи 1:2. Между тях Айвън Тони от дузпа изравни, но белгийците бяха на прага на първата си победа срещу Англия като гости, ако не беше късният изравнителен гол на Белингам.

Мачът навлизаше дълбоко в добавеното време, когато Белингам овладя пас от резервата Джеймс Мадисън в претъпканото наказателно поле и хладнокръвно прокара топката покрай вратаря Матс Селс със страничен удар. Това беше неговият трети гол за родината му и първи на "Уембли". Юри Тилеманс, който беше заменен 20-ина минути по-рано, се обърна на седалката си на пейката за резервите и ядосано я удари с юмрук.

Иначе Белгия излезе напред в 11-ата минута след грешка на вратаря на Англия Джордан Пикфорд, чието изчистване бе засечено от Амаду Онана. Когато Пикфорд беше извън вратата си, Онана пусна топката към Тилеманс, който пък стреля ниско в ъгъла от външната страна на наказателното поле.

Айвън Тони сам си спечели дузпата, когато беше повален от ветерана Ян Фертонген в наказателното поле и при изпълнението изпрати в обратната посока вратаря Селс.

Но радостта на домакините не трая дълго и в 36-ата минута Ромелу Лукаку се пребори с Люис Дънк на фланга, за да върне топката към Тилеманс, който пък вкара за 1:2 с плонж с глава.

След почивката англичаните създадоха доста положения, но не успяха да изравнят резултата до последната възможна минута, когато това стори Белингам.

Към 01:03 на 28.04.2024 Новините от днес