site.btaСлавия надделя над Ботев (Пловдив) като гост на старта на плейофите в битката за седмото място в Първа лига

Галин Иванов донесе успеха на "белите" с единственото попадение в срещата / Снимки: Боян Ботев, БТА

Първенство на България по футбол, среща от 31-ия кръг на Първа лига между отборите на Ботев (Пловдив) и Славия (София):

Ботев (Пловдив) - Славия    0:1 (0:1)
голмайстор: 0:1 Галин Иванов 33
стадион: "Христо Ботев", Пловдив
главен съдия: Георги Давидов, гр. Велико Търново
жълти картони: Исак Соле, Светослав Вуцов, Емил Мартинов, Роберто Райчев (Славия)
състав на Ботев (Пловдив): Хидайет Ханкич, Николай Минков, Йонас Там, Антоан Конте (88-Фаустас Степонавичус), Константинос Балоянис, Дилан Мертенс (59-Янис Карабельов), Джеймс Ето'о (59-Мартин Секулич), Антонио Перера, Уме Емануел (69-Кристиан Нвачукву), Ивелин Попов, Мохамед Брахими (69-Ехидже Укаки)
състав на Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак (84-Георги Търтов), Мартин Георгиев, Виктор Генев, Венцислав Керчев, Исак Соле, Емил Мартинов (62-Ерол Дост), Иван Минчев (90+3-Ивайло Марков), Галин Иванов, Тони Тасев (84-Роберто Райчев), Мартин Сораков (62-Емил Стоев)

Славия стартира с победа плейофите в битката за седмото място в Първа лига. Играчите на Златомир Загорчич надделяха с минималното 1:0 при гостуването си на Ботев (Пловдив) в среща от 31-ия кръг на шампионата и записаха едва втори успех в последните си седем мача в първенството. Единственото попадение в срещата на стадион „Христо Ботев“ отбеляза Галин Иванов в 33-ата минута. В 63-ата минута пък „канарчетата“ уцелиха греда чрез Мартин Секулич.

С победата „белите“ събраха актив от 36 точки на десетото място в класирането. Ботев остава седми с 44 точки. „Жълто-черните“ имат точка повече от осмия ЦСКА 1948, който в другия мач от групата приема Арда (Кърджали).

„Канарчетата“ стартираха по-активно срещата и още в осмата минута стигнаха до първата си изгодна ситуация за гол. Уме Емануел бе изведен отдясно в наказателното поле и пробва да завърши технично по диагонала, но топката премина покрай гредата. Четири минути след това Константинос Балоянис получи добра възможност и отправи силен изстрел от около 20 метра, преминал над вратата.

Точно след половин час игра „жълто-черните“ отново бяха близо до попадение. Мохамед Брахими шутира от дъгата на наказателното поле, топката рикошира в крак на бранител на Славия и заблуди Светослав Вуцов, но излезе в корнер.

Три минути по-късно „белите“ откриха резултата с първия си по-сериозен шанс, след като разиграха по отличен начин след заучено късо изпълнение на корнер. Тони Тасев намери непокрития Галин Иванов в наказателното поле, който завърши неспасяемо с левия крак за 1:0.

В 42-ата минута Исак Соле премина през четирима футболисти на Ботев и си отвори чудесна позиция за изстрел, който обаче бе насочен право в тялото на Хидайет Ханкич. Минута след това роденият във Франция полузащитник пробва късмета си и с удар от над 25 метра, прелетял малко над напречната греда. Така почивката дойде при гол аванс за гостите от столицата.

Пет минути след началото на втората част Венцислав Керчев сбърка с подаването си назад към Светослав Вуцов, който излезе извън наказателното си поле и се хвърли на шпагат в краката на Мохамед Брахими и го фаулира. Първоначално главният съдия Георги Давидов показа директен червен картон на стража на „белите“, но след преразглеждане на ситуацията с помощта на системата ВАР реши наказанието да бъде жълт картон.

В 63-ата минута домакините можеха да изравнят резултата. Ивелин Попов центрира отдясно към Мартин Секулич, топката прехвърли Светослав Вуцов и падна на главата на хърватския нападател, който на метър пред голлинията стреля в гредата.

В 74-ата минута централният защитник на „канарчетата“ Йонас Там се извиси при меко подаване от корнер и засече с глава, но неточно. Шест минути по-късно влезлият като резерва Кристиан Нвачукву пробва изстрел от около 20 метра, попаднал право в ръцете на Светослав Вуцов.

В 85-ата минута Константинос Балоянис центрира към Мартин Секулич, който бе оставен непокрит във вратарското поле и овладя, но вместо да стреля потърси подаване към Ивелин Попов, което бе пресечено от Виктор Генев.

До края на мача "канарчетата" притиснаха своя съперник в търсене на изравнително попадение. Във втората минута от добавеното 7-минутно продължение на срещата Кристиан Нвачукву се озова на стрелкова позиция в наказателното поле и шутира по земя, но Светослав Вуцов успя да парира с крак.