site.btaГимнастиците Емилиян Костадинов и Рамонала Сикандер спечелиха осем медала на Европейското първенство за спортисти със Синдром на Даун


Емилиян Костадинов и Рамонала Сикандер представиха достойно България на Европейското първенство по спортна гимнастика за спортисти със Синдром на Даун, което се проведе в Истанбул. Състезателите на Федерацията по адаптирана физическа активност с президент Слав Петков, водени от треньорите Иван Цветков и Даниел Алексиев, спечелиха общо осем медала.
Емилиян Костадинов завоюва четири сребърни отличия, като впечатли с резултати от 13.675 точки на земя, 12.875 на успоредка, 11.500 на висилка и 12.050 на прескок. Той добави към тях и бронз на кон с гривни с 11.425 точки, както и четвърто място на халки.
Рамонала Сикандер също се нареди сред медалистите, като взе бронз на три финала - на халки с 13.225 точки, на висилка с 11.475 и на прескок с 11.800 точки. Той остана на крачка от подиума в още четири дисциплини: земя, успоредка, висилка и кон с гривни, където завърши четвърти.
/ИК/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина