site.btaБФСки награди най-добрите за сезон 2023/2024

БФСки награди най-добрите за сезон 2023/2024
БФСки награди най-добрите за сезон 2023/2024
снимка: БФСки

Българската федерация по ски награди на официална церемония днес най-добрите състезатели в отделните направления за сезон 2023/2024.

В началото на тържеството, което се проведе в сградата на Министерството на младежта и спорта, вицепрезидентът на централата Георги Бобев поздрави всички състезатели, треньори и деятели за усилията, които всички вложиха през изминалата кампания.

"За първи път в историята федерацията организира в рамките на един сезон Световни купи по ски и сноуборд. Пожелавам ви ползотворна подготовка за новия сезон, който ще е предолимпийски и ще трябва да покажете още по-добри резултати“, заяви в словото си Бобев.

В награждаването на носителите на купа „България“, купа „Надежди“ и купа „Олимпийски надежди“, освен вицепрезидента Бобев, се включиха и Иван Каневчев, координатор „Алпийски ски“, Емануела Фратева, координатор „Сноуборд“, Веселин Цинзов, координатор „Ски бягане“ и Димитър Митков, треньор на Б.националния тим по ски скок.

Сред гостите на тържеството бяха Пепа Мицева, генерален секретар на БФСки, Виктор Гичев, рейс-директор на Световните купи, Георги Кочов, изпълнителен директор на „Бороспорт“, както и президентите на водещите български ски клубове. 

Призьорите в отделните направления:

Ски алпийски дисциплини
Носител на купа „България“ при жените е Елена Стоилова (Мотен)
Носител на купа „България“ при мъжете е Калин Златков (Юлен)
Носител на купа Надежди при момичетата, младша е Лилия Хаджистоянова (Юлен)
Носител на купа Надежди при момчетата, младша е Йордан Стойчев (Юлен)
Носител на купа Надежди при момичетата, старша е Елена Главчева (Юлен)
Носител на купа Надежди при момчетата, старша е Милуш Панчев (Юлен)

Сноуборд
Носител на купа „България“ при жените е Теодора Пенчева (Амер Спортс)
Носител на купа „България“ при мъжете Радослав Янков (Амер Спортс)
Носител на купа „Надежди“, при момичетата младша е Радостина Славова (Бороборд)
Носител на купа „Надежди“ при момчетата, младша е Камен Докузов (Бороборд)
Носител на купа „Надежди“ при момичетата, старша, „Алпийски дисциплини“ е Малена Замфирова (Юлен)
Носител на купа „Надежди“ при момчетата, старша, „Алпийски дисциплини“ е Костадин Сивков (Амер Спортс)

Ски бягане
Носител на купа „България“, жени, Антония Григорова (АСК Александър Логистикс)
Носител на купа „България“, мъже, Марио Матиканов (АСК Александър Логистикс)
Купа „Олимпийски надежди“, девойки младша Десислава Минчева( СК Паничище)
Купа „Олимпийски надежди“, юноши, младша Боримир Николов (АСК „Александър Логистик)
Купа „Надежди“, момичета младша – Ива Янева (СК „Тритон Екстрийм“)
Купа „Надежди“, момчета, младша – Илиян Чолаков (СК „Рилски скиор“)
Купа „Надежди“, момичета, старша – Николета Джелепова (АСК „Александър Логистикс“)
Купа „Надежди“, момчета, старша – Георги Стойчев („Тритон Екстрийм“)

Ски скок
Носител на купа „България“ Владимир Зографски
Носител на Купа „Надежди“, момичета, младша – Йоана Белидерова (Бояна Тийм)
Носител на купа „Надежди“, момчета, младша – Цветан Тонев (Оу Ти Пи)
Носител на купа „Надежди“, момичета, старша – Божидара Бакова (Бояна Тийм)
Носител на купа „Надежди“, момчета, старша – Данаил Павлович (Бояна Тийм)

/ДВ/

news.modal.header

news.modal.text

Към 06:34 на 16.06.2024 Новините от днес

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация