site.btaНикола Цолов завърши последен в днешния старт в Монте Карло във Формула 3

Никола Цолов завърши последен в днешния старт в Монте Карло във Формула 3
снимка: ART Grand Prix

Никола Цолов остана последен в днешното основно състезание за Гран при на Монако във Формула 3.

Българският пилот постигна първата си победата в надпреварата вчера в спринтовото състезание в Монте Карло, а днес стартира от 12-а позиция, но заради контакт с болида на свой съперник изостана и финишира 27-и. Инцидентът беше разследван от стюардите, които прецениха, че вината е на Цолов и му дадоха 10-секундно наказание.

Победата днес е за Габриеле Мини, който печели за втора поредна година в Монако.

Мини е начело в генералното класиране след първите четири кръга за сезона със 72 точки, следван от Люк Браунинг с 67 и Леонардо Форнароли с 64. Никола Цолов запазва 12-ата си позиция със 17 т..

Следващият кръг от сезона във Формула 3 е в Барселона (21-23 юни).

Към 14:26 на 17.06.2024 Новините от днес