site.btaШарл Льоклер беше най-бърз в квалификацията и ще стартира от първа позиция на Гран при на Монако във Формула 1

Снимка: AP Photo/Luca Bruno

Пилотът на Ферари Шарл Льоклер ще стартира от поул позишън на Гран при на Монако във Формула 1, след като спечели квалификацията. Монегаскът даде време 1:10.270 минута при най-бързата си обиколка. Това ще бъде осмото състезание от календара на Ф1.

На родна сцена Льоклер изпревари австралийския пилот на Макларън Оскар Пиастри, който остана на 154 стотни зад победителя.

От трета позиция утре следобед ще тръгне втория пилот на Ферари Карлос Сайнс от Испания, който допусна изоставане от 248 стотни.

Челната петица се допълва от британеца Ландо Норис от Макларън, дал време 1:10.542, а веднага след него на стартовата решетка ще се нареди друг британец - Джордж Ръсел от Мерцедес, който изостана от Льоклер с 273 стотни.

Световният шампион Макс Ферстапен ще стартира утре по улиците на Монте Карло едва от шеста позиция в третата редица.