site.btaДара Малинова зае четвърто място във финала на обръч при девойките на Европейското първенство по художествена гимнастика в Будапеща

Дара Малинова завърши на четвърто място на финала на обръч при девойките на Европейското първенство по художествена гимнастика в унгарската столица Будапеща.

Българката изигра отлично съчетанието си и получи оценка от 31.300 точки, от които 15.1 за трудност, 8.200 за изпълнение и 8.000 за артистичност. От българския щаб подадоха контестация за трудност с тяло, която беше отхвърлена и Малинова остана на крачка от почетната стълбичка.

Шампионката стана румънката Амалия Лика с 32.850 точки, за която това е втора титла след отборната вчера. Алона Тал Франко (Израел) взе сребърното отличие с 32.750, а трета се нареди Оливия Маслов (Полша) с 32.250 точки.

По-късно тази вечер са финалите на топка с участието на Магдалена Вълкова и на лента с Дара Малинова.

Към 16:52 на 16.06.2024 Новините от днес