Лия Каратанчева ще играе на полуфиналите на двойки

site.btaОБНОВЕНА Глушкова и Каратанчева отпаднаха на сингъл на турнир по тенис в Куршумлийска баня

снимка: Българска федерация по тенис

Българките Денислава Глушкова и Лия Каратанчева отпаднаха във втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей  в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Глушкова отстъпи пред Сара Чакаревич (Франция) с 1:6, 2:6 за час и 25 минути игра.

Българката изостана с 0:5 в първия сет и го загуби с 1:6. Във втората част Денислава Глушкова изравни за 2:2, но представителката на Франция спечели следващите четири поредни гейма, а с това и мача.

Лия Каратанчева претърпя поражение от участващата с "уайлд кард" Даря Кучер (Полша) с 6:7(1), 3:6. Мачът продължи два часа и три минути.

Каратанчева започна много силно и поведе с 1:5, но позволи изравняване при 5:5. Българката имаше аванс от 6:5, а Кучер отново изравни и спечели първия сет след тайбрек. Полската тенисистка дръпна с 4:1 във втория сет и удържа преднината си до успешното 6:3.

Лия Каратанчева обаче се класира за полуфиналите в надпреварата на двойки. Българката и Михаела Байерлова (Чехия), водачки в схемата, се наложиха срещу сръбкините Аня Станкович и Наталия Сенич със 7:5, 6:4 за час и 23 минути игра.

В мача за достигане до финала Каратанчева и Байерлова ще играят срещу четвъртите поставени Сандра Самир (Египет) и Карола Патрисия Беженару (Румъния).

Към 13:59 на 16.06.2024 Новините от днес