site.btaТрикратната олимпийска шампионка по спортна гимнастика Габи Дъглас падна два пъти при изпълнение на смесена успоредка на турнир в САЩ

снимка: AP Photo/Bryan Woolston

Трикратната олимпийска шампионка по спортна гимнастика Габи Дъглас падна два пъти при изпълнение на съчетанието си на смесена успоредка на турнира "Classic" и се оттегли от състезанието.

Американката, която взе златото в многобоя и отборно в Лондон 2012, имаше проблеми в началото на надпреварата и по-късно напусна залата. Оттеглянето означава, че 28-годишната Дъглас няма да се класира за многобоя на първенството на САЩ. Тя вече си е осигурила участие на три уреда за националния шампионат, който започва на 30 май.

Четирикратната олимпийска шампионка Симон Байлс, която взе отборното злато заедно с Дъглас на Игрите в Рио 2016, спечели титлата в многобоя с резултат 59.500, почти две точки пред втората Шалийз Джоунс.

Дъглас отдели време, за да се справи с проблеми с психичното си здраве и поднови тренировки миналата година с надеждата да попадне в отбора на САЩ за олимпиадата в Париж.

Към 15:17 на 02.06.2024 Новините от днес