site.btaБостън и Далас поведоха в своите полуфинални серии в НБА

Бостън и Далас поведоха в своите полуфинални серии в НБА
снимки: AP Photo/Sue Ogrocki
Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), плейофи:
Източна конференция, полуфинал:
Кливланд – Бостън          93:106
*Бостън води в серията с 2-1 победи, играе се до четири успеха

Западна конференция, полуфинал:
Далас – Оклахома Сити     105:101
*Далас води в серията с 2-1 победи, играе се до четири успеха

Отпуснат на стола си пред шкафчето в ъгъла, Донован Мичъл чакаше лекарите, за да преценят каква е степента на контузията в дясното му коляно. На клина под гащетата се виждаше петно кръв, а травмата е на здравия му до днес крак.

Мичъл демонстрира отново класата си, като вкара 33 точки, но усилията му не бяха достатъчни, за да бъде победен Бостън. Гостите от Източното крайбрежие взеха мача със 106:93 и поведоха в полуфиналната серия в Конференцията.

Изглежда състоянието му не беше никак добро, след като се нарани в началото на четвъртия период. И когато Бостън водеше в резултата с 13 точки, него го нямаше на пейката. По-малко от 48 часа има до мач номер 4 в полуфинала на Изток, но за момента няма яснота дали ще бъде на разположение на Кавалиърс. Макар и той все още да беше на терена, домакините не успяха да повторят силното си представяне в мач номер 2 в Бостън и бяха обречени, най-вече заради бавното начало през третата четвърт, когато Селтикс отбелязаха първите 14 точки в частта и отвориха преднина от 23.

Джейсън Тейтъм и Джейлън Браун, комбинираха общо 61 точки – 33 за Тейтъм, който доминираше и под кошовете с 13 спечелени борби, и 28 за Браун, за да поведат тима си както обикновено. За разлика от мач номер 2, където вкараха едва две тройки, сега Селтикс нанизаха 13 пъти зад арката. Третият реализатор на победителите днес беше Джейрю Холидей, който остана с 18.

За домакините Еван Моубли добави 17 точки, но този път защитата на Бостън се справи по-добре с него, ограничавайки го в заключителните минути. Дарайъс Гарланд и Крис ЛаВерт добавиха по 15 точки за Кавалиърс.

На свой терен Далас поведе на Оклахома Сити, печелейки третата среща със 105:101. 22 точки за успеха вкара Кайри Ървинг, включително и с лявата ръка при индивидуален пробив в последната минута на срещата. Лука Дончич също остана с 22, а също така взе и 15 рибаунда. Пи Джей Вашингтон приключи с 27, само с 2 по-малко от втората среща, когато постави и свой личен рекорд.

За тима на Оклахома 31 точки, 10 борби и 4 блокади вкара в статистиката Шей Гилджъс-Александър, но беше наказан заради фаул срещу Дончич 29 секунди преди края, когато Тъндър изоставаха с 5 точки. Самият Дончич влезе в игра с изкълчено дясно коляно и възпален ляв глезен и падна тежко по гръб в последните две минути, когато той и Лу Дорт – персоналният му пазач днес, скочиха за спортна топка. Но в крайна сметка Дончич извади изгубената топка и Далас дори вкара тройка в тази атака.

Към 14:07 на 23.05.2024 Новините от днес