site.btaПанатинайкос изравни серията срещу Макаби Тел Авив, убедителен успех за Олимпиакос срещу Барселона в плейофите на баскетболната Евролига

снимка: AP Photo/Darko Vojinovic

Гръцкият Панатинайкос спечели срещу Макаби Тел Авив (Израел) с 95:88 (26:29, 23:21, 25:19, 21:19) в четвъртия мач от четвъртфиналните плейофи на Евролигата по баскетбол за мъже и изравни серията на 2:2 победи. Играе се до три успеха в пет мача, а решителният пети двубой ще бъде на 8 май.

Кендрик Нън реализира 27 точки за гръцкият състав. Костас Слукас добави 20 точки, 8 борби и 6 асистенции, а Матиас Лесор се отчете със 17 точки и 7 борби.

Лоренцо Браун беше най-резултатен за Макаби Тел Авив със 17 точки, 5 борби и 5 асистенции. По 14 точки записаха Тамир Блат и Бонзи Колсън.

В друга среща от плейофите Олимпиакос (Гърция) разгроми Барселона (Испания) с 92:58 (21:23, 32:14, 19:10, 20:11) и също изравни серията на 2:2 победи. Петият двубой ще се играе на 8 май.

В хода на мача домакините поведоха с 28 точки разлика при 75:47.

Шакил МакКисик завърши с 21 точки и 6 борби за тима на Олимпиакос, който доминираше през целия мач. Мустафа Фал добави 12 точки и 5 борби, а Айзея Кенън и Найджъл Уилямс-Гос вкараха по 11 точки.

За "каталунците" Джабари Паркър реализира 10 точки.

Тази вечер предстои срещата между  Фенербахче (Турция) и Монако (Франция). Турският тим води в серията с 2:1 победи.

Към 00:20 на 18.05.2024 Новините от днес