site.btaРеал Мадрид преодоля Баскония и се класира за Финалната четворка в Евролигата, Фенербахче поведе на Монако

снимка: Darko Vojinovic /AP Photo (архив)

Реал Мадрид стана първият тим, който се класира за тазгодишната Финална четворка в Евролигата по баскетбол за мъже след като отстрани друг испански отбор Баскония на четвъртфиналите.

Баскония, с натурализирания български национал Коди Милър-Макинтайър в състава, отстъпи като домакин на Реал с 98:102 (22:22, 34:30, 17:20, 25:30) в третия двубой от серията и мадридчани спечелиха серията с 3-0 победи.

Реал Мадрид ще участва в битките за разпределението на медалите в Евролигата за трети пореден сезон и в германския град Берлин ще защитава титлата си от миналата година. За трети път от 2011-а насам Реал ще участва във Финалната четворка за трета поредна година, а това ще бъде и десето участие за клуба на полуфиналите в този период. Съперник на Реал Мадрид в полуфиналния двубой в Берлин ще бъде победителят от четвъртфинала между Барселона и Олимпиакос.

Отборът на Баскония водеше с 56:52 на почивката, но гостите от Мадрид се доближиха още повече в края на третата част - 72:73 и след по-добър последен период триумфираха.

Американецът с български паспорт Коди Милър-Макинтайър бе сред най-полезните на терена за домакините и реализира 17 точки, 7 борби и 11 асистенции за 36 минути игра, а Маркъс Хауърд вкара 29 точки.

За Реал Мадрид Гершон Ябуселе бе най-резултатен с 23 точки, 7 борби и 3 асистенции.

В Турция тимът на Фенербахче се наложи над състава на Монако с 89:78 (19:21, 28:19, 22:18, 20:20) като домакин и поведе в серията с 2-1 победи.

Домакините изоставаха след първата четвърт, но след по-силна втора поведоха с 47:40 на почивката. През второто полувреме баскетболистите поддържаха аванса си и стигнаха до втория си успех в серията.

Тарик Биберович бе най-резултатен за Фенербахче с 14 точки и 4 борби, докато за Монако Алфа Диало се отчете с 23 точки и 7 борби.

Фенербахче отново ще бъде домакин в четвъртата среща от четвъртфиналния плейоф на 3 май в Истанбул.

Тази вечер играят вторите две четвъртфинални двойки. Гръцкият Олимпиакос посреща испанския Барселона и изостава с 1-2 победи, а израелският Макаби Тел Авив очаква гръцкия Панатинайкос пак в сръбската столица Белград с преднина от 2-1 успеха.

Към 07:04 на 17.05.2024 Новините от днес