site.btaДеница Минкова от Академик спечели титлата в многобоя при жените на Държавното първенство "Жулиета Шишманова"

снимка: Личен архив

Деница Минкова от Академик спечели титлата в многобоя при жените на Държавното първенство по художествена гимнастика "Жулиета Шишманова", което се провежда в "Арена Бургас". Състезанието е националната квалификация за Държавното първенство "Елит".

Възпитаничката на Кристина Ташева събра сбор от 112.225 точки, след като получи оценки от 29.175 на обръч, 28.700 на топка, 27.775 на бухалки и 26.575 точки на лента.

Втора е Антония Маринова от Левски със 108.991 точки, а третото място зае София Павлова (Левски-Триадица) със 108.075 точки.

Според регламента първите 18 гимнастички се класират за категория "Елит". Сред тях са има и три световни шампионки по естетическа гимнастика - Яна Стайкова, Сияна Табакова и Катрин Тасева.

Главен съдия на надпреварата е Елена Симеонова, а помощник - Рада Вражева. В турнира участват 16 клуба от цялата страна във възрастовите групи девойки младша, девойки старша и жени.

Към 01:30 на 21.05.2024 Новините от днес