site.btaКоди Милър-Макинтайър и Баскония се класираха за плейофите на Евролигата по баскетбол за мъже

снимка БТА архив

Испанският Баскония, с американеца с българския паспорт Коди Милър-Макинтайър в състава си, победи Виртус Болоня (Италия) с 89:77 (21:22, 20:19, 31:16, 17:20) и заеха последното място в плейофите на Евролигата по баскетбол за мъже този сезон.

Коди Милър-Макинтайър игра 35:20 минути като титуляр и се отличи с 8 точки, 7 борби и 8 асистенции.

Домакините решиха мача след силната трета четвърт, която спечелиха с 31:16 и до края водеха в резултата. Испанците вкараха цели 18 тройки и направиха 22 асистенции срещу 8 тройки и 11 асистенции за съперника.

За Баскония Маркъс Хауърд вкара 28 точки, от които 8 тройки, Матю Костело добави 19 точки и 5 борби.

Торнике Шенгелия беше най-резултатен за Виртус с 16 точки и 7 борби, Даниел Хакет вкара 13 точки.

На 23 април Баскония ще излезе срещу Реал Мадрид в първия си мач от плейофите в Евролигата. В серията се играе до три победи от пет двубоя.

Към 13:36 на 03.05.2024 Новините от днес