site.btaФлорида спечели първото място в Атлантическата дивизия на Националната хокейна лига

Тимът на Флорида се класира на първо място в Атлантическата дивизия на НХЛ / снимка: АП/Wilfredo Lee

Отборът на Флорида Пантърс спечели първото място в Атлантическата дивизия на Националната хокейна лига на САЩ и Канада. С това "пантерите" си осигуриха и домакинско предимство в първите два кръга от елиминациите.

В последен мач от редовния сезон Флорида спечели домакинството си на Торонто Мейпъл Лийфс с 5:2.

Гостите от Канада водеха с 2:0 след първата третина с попадения на Джон Таварес и Ноа Грегър, но във втората част домакините реализираха четири безответни попадения. Техни аватори станаха Картър Верхеге, Сам Бенет, Сам Райнхарт и Брендън Монтур. Крайното 5:2 бе оформено по-малко от три минути преди края на редовното време от Райнхарт, който се разписа на празна врата.

С успеха Флорида събра 110 точки и в първия кръг на плейофите ще се изправи срещу състава на Тампа Бей Лайтнинг, който държи първата "уайлд кард" позиция.

Торонто пък ще започне участието си в плейофите със сблъсък с тима на Бостън Брюинс. "Мечоците" изпуснаха титлата в дивизията в последния кръг, тъй като загубиха с 1:3 като домакини от Отава.

Иржи Смейкал и Якуб Хихрун дадоха преднина от 2:0 на Отава във втората третина, но в средата на третата част Павел Заха намали на 1:2 с гол при числено превъзходство.

Бостън отново имаше такова в края на двубоя, но вместо да се стигне до изравняване, гостите от Отава реализираха трети гол. Той бе дело на Артьом Зуб, който бе точен на празна врата.

Последната квота за плейофите тази година пък бе спечелена от Вашингтон Кепиталс. Столичани се наложиха с 2:1 при визитата си на Филаделфия Флайърс в пряк сблъсък за втората "уайлд кард" позиция в Източната конференция.

Ти Джей Оши вкара победното попадение за столичани на празна врата точни три минути преди финалната сирена. Домакините бяха извадили вратаря си при резултат 1:1, тъй като се нуждаеха от победа в редовното време, както и от загуба на Детройт, също в редовното време, за да се надяват на попадане в плейофите.

Преди Оши да сложи точка на спорта Александър Овечкин бе дал преднина на гостите две минути преди края на първата третина, но в средата на втората Ерик Джонсън изравни.

Опитите на Филаделфия да направи обрат се оказаха неуспешни, тъй като Чарли Линдгрен направи 27 спасявания в мача и напълно отчая нападателите на Флайърс.

В първия кръг на плейофите Вашингтон ще срещне състава на Ню Йорк Рейнджърс, който завършва сезона като номер 1 в НХЛ със 114 точки.

Към 09:39 на 30.04.2024 Новините от днес