site.btaИнтер спечели срещу Емполи с два гола разлика и увеличи преднината си във футболното първенство на Италия

Снимка: AP Photo/Antonio Calanni

Лидерът в генералното класиране Интер продължи марша си към титлата в италианското първенство по футбол с попадения на Федерико Димарко и Алексис Санчес за крайното 2:0 срещу Емполи в последен мач от 30-ия кръг на Серия А.

Интер води в класирането със 79 точки и 14 повече от градския съперник Милан, който е втори само осем кръга преди края на сезона. Това означава, че "черно-сините" могат да станат шампиони след дербито на Милано на 22 април.

Димарко вкара в шестата минута, когато получи пас от Алесандро Бастони и се разписа за 1:0. Санчес пък се възползва от асистенция на Дензел Дъмфрийс в 81-та минута и оформи крайното 2:0 на празна мрежа.

Старши треньорът Симоне Индзаги, който спечели за юбилейния стотен път начело на Интер, остана без глас по време на мача. Вместо него, на пресконференцията присъства помощникът му Масимилиано Фарис.

"Тактиката сработи. Подвижността на защитата ни помогна много за това, а халфовете покриваха пространствата им, когато те тръгваха напред. Това беше добра отборна работа. През второто полувреме се справихме също толкова добре и резервите ни подпечатаха победата. Това подчертава дълбочината в състава ни", заяви Фарис за DAZN.

Поражението смъкна Емполи в зоната на изпадащите на италианското първенство с 25 точки. Фрозиноне е над чертата със същия актив, а Верона и Каляри имат по две точки повече от двата отбора.